Објавено на:

(Видео) Британската кралска гарда пpeгази дете – Интepнетот гopи

t

Камерите снимаа кога британската кралска гарда на лондонската кула прегази дете кое им се најде на патот.

Виралните снимки објавени на TikTok покажуваат двајца гардисти како маршираат наоколу, додека едниот извикува: „Направете пат! додека продолжи да гази мало момче.

Толпа посматрачи останаа без коментар од инцидентот, бидејќи мајката на момчето му пријде на помош. Момчето брзо станало на нозе, навидум неповредено.

Во изјава за Дејли Мејл, Министерството за одбрана ги бранеше постапките на гардистот, велејќи дека посетителите биле предупредени за маршот предвреме.

„Дежурните гардисти ги предупредиле јавноста дека се приближува патрола, но детето за жал неочекувано истрчало пред војникот.

„Војникот го прегази детето и продолжи со своето марширање.

„По инцидентот, војникот го провери детето и се увери дека се е добро.

На интернет започнаа дебати за тоа дали војникот можел да ја избегне ситуацијата или дали момчето или невниманието на неговите родители ја поттикнало несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Педофил допирал по телото малолетна штитеничка од…

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје,…

Прегазено дете велосипедист во Кавадарци: Со тешки…

Вчера во 12.30 часот во Полициската станица…

Скопјанец пријавил: Дете било нападнато на Бит…

На 16.10.2022 во 22:00 часот А.К.(51) од…

Жена и дете испаднале од трамвај во…

Во Нов Белград се случила несреќа во…

Брза реакција на полицијата: Пронајдено киднапираното дете…

Полициски службеници од СВР Скопје денеска ја…