Објавено на:

(Видео) Шпанците запалија мост за да ги спречат трговците да купуваат риби од Португалија!

t

Шпански рибари запалија гуми на мостот во Ајамонте (Андалузија), кој ги поврзува Шпанија и Португалија – протестирајќи против патувањето на граѓаните и трговците во соседната земја по риба.

“Зошто да купуваат риба од Портуцалија, каде ќе се продадат нашите риби? – прашуваар шпанските рибари.


Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санчез за драмата во Шпанија: Станува збор…

Шпанскиот социјалистички премиер Педро Санчез во саботата…

Уште ова ни требаше: Шпанија потврди прв…

Шпанија го потврди првиот случај на колера…

Шпанија: На изборите во Андалузија победи десничарската…

Шпанската социјалистичка работничка партија (ПСОЕ) на премиерот…

Шумски пожари и рекордно високи температури во…

Во Шпанија, погодена од невообичаен топлотен бран…

Брод со пченка од Украина рано изутрина…

Брод со 18.000 тони украинска пченка пристигна…