(Видео) Верижен cyдир од најмалку 15 возила поради обилниот снег во Руската Република Башкирија, има и зaгинaти

t

На автопатот Уфа-Оренбург се судрија 15 автомобили. Едно лице загина, а 27 се повредени.

Несреќата ја предизвикала снежна бура. Поради обилниот снег, видливоста на коловозот е помала од 500 метри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Будимпешта: Ќе ја продолжиме соработката со Русија…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…