(Видео) Верижен cyдир од најмалку 15 возила поради обилниот снег во Руската Република Башкирија, има и зaгинaти

t

На автопатот Уфа-Оренбург се судрија 15 автомобили. Едно лице загина, а 27 се повредени.

Несреќата ја предизвикала снежна бура. Поради обилниот снег, видливоста на коловозот е помала од 500 метри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британците откриваат: Елиминација на државниот врв, заземање…

Британскиот истражувачки центар за одбрана и безбедност…

Едвард Сноуден доби руско државјанство!

Поранешниот припадник на американските специјални служби Едвард…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Финската премиерка: Европа не е доволно силна…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј…

Се урна борбен авион во Русија!

Борбен авион МиГ-31 се урна во Приморскиот…