(Видео) Вељановски: Јас заработувам од лажење!

t

Членот на Советот на Општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Роберт Вељановски, на говорница за време на седница на Советот рече дека тој заработува од лажење.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ претходно го блокираше донесувањето на Буџетот на Карпош, со што предизвикаа протести на вработените во Општината и училиштата и градинките во Карпош кои протестираа се до донесувањето на Буџетот.

Вељановски беше еден од најгласните советници за време на седницата на која останатите разумни советници го изгласаа Буџетот, тој постојано бараше процедурално и даде се од себе да го спречи донесувањето на Буџетот.

Во продолжение видете што вели Вељановски, која е неговата професија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зајкова демантира дека оди во коалиција со…

Лидерката на ЛДП, Моника Зајкова демантира дека…

Мицкоски: Обезбедени се 61 пратеник, сега целта…

Можам со задоволство да кажам дека досега…

Албанската коалиција „Вреди“ денес на преговори во…

Работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на…

ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН ја усогласуваат владината програма

ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН ја усогласуваат владината програма,…

Најчевска: За принципи се разговара јавно, за…

- За принципи се разговара јавно. За криминални…