(Видео) ВМРО-ДПМНЕ го брани трујачот Цементарница Усје

t

Градот Скопје денеска поднесе кривична пријава за Цементарницата Титан-Усје по два членови од Кривичниот законик, а одговорност покрај од правното лице се бара и од одговорното лице.

– Медиумите на ВМРО-ДПМНЕ денеска плачат цел ден дека е поднесена кривична пријава против Цементарница Усје и ја бранат дека требало да се дозволи да рбаоти и да загадува, а сите имаат банер од Усје, и ние имавме и го тргнавме од принципиелни причини.

Финансираат по општини изградба на градинки, политичари, медиуми и тие го бранат, ВМРО-ДПМНЕ брани трујач на народ затоа што Данела поднела кривична пријава затоа што некој од нив нема храброст, вели во денешната епизода на Тешки муабети уредникот на Инфомакс, Александар Митовски.

Повеќе за случајот со Усје може да прочитате на линкот во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не ги вработувале од партија, затоа младите…

Во Франција деновиве има големи протести поради…

(Фото) Социјалните мрежи вријат – Мицкоски изгуби…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и раководството на…

Шанац: Кога лидерите се п*зди за патриотите…

Поранешниот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ…

Се јави ли некој од пратенициве на…

Продолжува политичката тортура врз уставобранителите, партиотите луѓето…

Сегашниот градоначалник од СДС доделил стипендија од…

Сложни калуѓери и во петок мрсат е…