(Видео) Во живо: Почна cyдењето на Новак Ѓоковиќ

t

Во тек е судењето на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ кое се случува во Сојузниот суд во Мелбурн.

Вечерва по средноевропско време се решава дали српскиот тенисер ќе ја брани титулата на Австралија Опен или ќе биде депортиран од земјата.

Австралискиот министер за имиграција, Алекс Хок, му ја укина визата на српскиот тенисер која ја доби со медицинско изземање од вакцинација.

За судбината на Ѓоковиќ ќе одлучуваат судиите Дејвид О’Калахан, Џејмс Олсоп и Ентони Бесанко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сведочење на Пендиков: Го тепале зошто се…

Со сослушување на оштетениот Христијан Пендиков, секретар…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Министерот за правда во Франција обвинет за…

Во Франција денеска почна судењето без преседан…

Доналд Трамп денеска во Њујорк сведочеше под…

Во судот немало камери, но новинарите известуваат…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…