Објавено на:

(Видео) Глисер со патници се запали кај Сплит: Луѓето скокаат во вода за да се спасат

t

Во близина на Сплит во текот на вчерашниот ден се одвиваше вистинска драма. Во море се запали глисер, а патниците се спасиле скокајќи во море.

Како што објави „Далмацијаданас“, станува збор за помал глисер за превоз на патници.

Во моментот на несреќата на глисерот биле двајца членови на екипажот и двајца патници кои кога избувнал огнот скокнале во море и така се спасиле.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гром удри во туристка во Сплит

Жена била погодена од гром попладнево додека…

(Видео) Глисер со патници се запали кај…

Во близина на Сплит во текот на…

Во Сплит се евакуирани 250 лица по…

Утрово било пријавено дека во зградата на…

Откриени две возила што вршеле меѓународен превоз…

Од МВР јавуваат дека на 14.02.2022, од…

(Видео) Амерканска воена флота на јадранот: Нуклеарен…

Откако хрватската влада дала одобрување, во хрватските…