Објавено на:

(Видео) Глисер со патници се запали кај Сплит: Луѓето скокаат во вода за да се спасат

t

Во близина на Сплит во текот на вчерашниот ден се одвиваше вистинска драма. Во море се запали глисер, а патниците се спасиле скокајќи во море.

Како што објави „Далмацијаданас“, станува збор за помал глисер за превоз на патници.

Во моментот на несреќата на глисерот биле двајца членови на екипажот и двајца патници кои кога избувнал огнот скокнале во море и така се спасиле.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Патниците почнале да се онесвестуваат од…

Патниците од авионот што требало да лета…

УЖАС: Пензионер- семеен пријател две години сексуално…

На шест години затвор во Жупанискиот суд…

Свирепо убиство на момче во Сплит –…

Дваесет и двегодишен маж починал како последица…

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус…

Во понеделникот околу 19 часот и 20…

Легендата на музиката Мишо Ковач завршил во…

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82г.) синоќа со…