Објавено на:

(Видео) Големи протести во Белгија: Синдикатите бараат покачување на платите заради зголемените цени на енергенсите

t

Стотици белгиски синдикални активисти се собраа пред канцеларијата на Федерацијата на претпријатија во Брисел, барајќи укинување на ограничувањата за зголемување на платите поради поскапувањето, особено на енергенсите.

Празните колички од супермаркет го симболизираат падот на куповната моќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еутаназирана мајката која си ги уби петте…

Белгијката која ги уби своите пет деца…

Во Белгија запленети приближно четири тони кокаин

Белгиската полиција откри и заплени приближно четири…

Чесните што ни солат памет: Белгиски европратеник…

Белгискиот европратеник Марк Тарабела денеска беше обвинет…

Што знаат тие што е демократија: 53%…

Педесет и два отсто белгиски граѓани се…