(Видео) Даниловски: Да се укинат сертификатите, неприфатливо е со една стручно неоправдана и бесмислена мерка да се инсистира на зголемување на опфатот за вакцинација

t

Епидемиологот проф. д-р Драган Даниловски во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 посочи дека сертификатите за вакцинација треба под итно да се укинат затоа што се знае дека вакцината не штити од заразување.

„Неприфатливо е со една стручно неоправдана и бесмислена мерка, како што се сертификатите, сега кога го имаме омикрон, да се инсистира на зголемување на опфатот за вакцинација“, вели Даниловски.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилската полиција ловеше наркобосови: 13 лица загинаа…

Најмалку 13 лица загинаа кога полицијата во…

Полскиот премиер бара Норвешка да го дели…

Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, говорејќи на младински…

(ФОТО) Морничаво: Ова е момчето кое направи…

18-годишен маж отвори оган во основно училиште…

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските…

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа…

Македонците од Албанија го одбележаа 24 Мај…

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска…