(Видео) Демонстpaнтите пpoбаа да влезат во бугарското Собрание: Дpaматична глетка, пратениците со маси ја блокиpaa вратата

t

Попладнево е тензично пред бугарското Народно собрание откако граѓани протестираат против зелениот Ковид сертификат и задолжителната вакцијата.

Дојде до судир меѓу демонстрантите и полицијата, а во еден момент имаше и обид граѓаните да влезат во Собраниеето.

Пратениците од внатрешната страна поставија клупи за да ги блокираат влезовите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски медиум ги попари властите и историчарите!…

Колку е повулгарна лагата, толку полесно ја…

Бугарското МНР штрајкува за повисоки плати

Вработените во бугарското Министерството за надворешни работи…

Портпаролот на бугарското МНР: Манупулациите на историската…

Сите манипулации што заедничката комисија со Македонија…

Вечно виновни: Милков тврди дека Македонија е…

За жал, реакцијата во Република Македонија е…

По реакцијата на Пенушлиски делото „Галичник“ симнато…

На барање на познатиот македонски сликар Илија…