(Видео) ДПМНЕ од нашата земја: Заменик министерката за финансии не користи Македонија

t

Заменик-министерката за финансии во техничката Влада, Елена Петрова, која е кадар на ВМРО-ДПМНЕ, не го употребува терминот „Македонија“ во нејзините обраќања и јавни настапи.

На социјалните мрежи се споделуваат видеа каде Петрова постојано повторува „нашата земја“.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…

Петровска: За Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема…

Откако новата претседателката Гордана Сиљановска -Давкова не…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Ружин: СДСМ останува голема партија, таа е…

„СДСМ и натаму останува голема партија, таа…