(Видео): Драма во авионот на Сити, едвај слетале во Ливерпул

t

Манчестер Сити вчеравечер славеше на гостувањето кај Спортинг во Лисабон со 5:0 но славеничката ноќ се претворила во хорор.

Ова откако силниот ветер предизвика сериозни проблеми во Англија, а авионот во кој патувале сите од екипата на Сити наместо во Манчестер морале да слетаат во Ливерпул.


Ова е снимката при обидот авионот да слета на аеродромот во Манчестер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…