(Видео) Драма во Европскиот парламент: Oчи во очи – Хрватски пратеник го прогласи Тудо за диктатор од најлош вид

t

Канадскиот премиер Трудо се соочи со остри критики за време на неговата посета на Брисел кога европратеникот Мислав Колашиќ го обвини дека спроведува „диктатура од најлош вид“ која „гази жени со коњи“.

„Канада… стана симбол на кршење на граѓанските права под вашата квази-либерална чизма во последниве месеци“, рече Колашиќ.

Колакушиќ не е првиот европски политичар кој наводното „либерално“ владеење на Трудо го нарече лицемерие – претходно оваа година романскиот европратеник Кристијан Терхес рече „Тој е точно како тиранин, диктатор. Тој е како Чаушеску во Романија“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регионот во шок: Познато како таткото монструм…

Девојчето (2) кое во Вршац беше убиено…

(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада:…

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши…

Нагло се зголемила продажбата на антидепресиви во…

Продажбата на антидепресиви во руските аптеки се…

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…