Објавено на:

(Видео) ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО БЕЛГРАД: Авион се евакуираше по дојава за бомба, патниците скокаа по тобоган и трчаат наоколу

t

Летовите на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ вчера вечерта се прекинати поради закана за бомба.

Патниците се евакуирани, додека на социјалните мрежи се појавија неколку видеа на кои се гледа евакуација на патниците од авионот што требаше да полета.

Како што може да се слушне на видеото, кабинскиот екипаж ги предупредил луѓето да го остават багажот и да продолжат со евакуација.

По слегувањето од авионите преку тобоган, луѓето истрчале на пистата на аеродромот во темница, а видеата од социјалните мрежи покажува дека некои авиони се испразнети од патници.

Црногорската компанија „Ер Монтенегро“ соопшти дека во нивниот авион има бомба.

Според информациите, бомбата била пријавена и на неколку други летови кои морале да заминат во текот на вечерта, а по неколку часовна драма аеродромот започнал сосема нормално да функционира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…

Џипинг денеска во Белград – ќе го…

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска доаѓа во…