(Видео) Драма на Косово: Специјалците уапсија камерман кој известуваше во живо

t

Косовската полиција го уапси снимателот на новинската агенција „Економија онлајн“, Албион Селитај, кој во живо го следел настанот од интервенцијата на КПА за преземање на управувањето со канцелариите на АгроКосова Холдинг во Сухарека.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилската полиција ловеше наркобосови: 13 лица загинаа…

Најмалку 13 лица загинаа кога полицијата во…

Полскиот премиер бара Норвешка да го дели…

Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, говорејќи на младински…

(ФОТО) Морничаво: Ова е момчето кое направи…

18-годишен маж отвори оган во основно училиште…

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските…

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа…

Македонците од Албанија го одбележаа 24 Мај…

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска…