(Видео) ЕЖЕЊЕ: Јапонецот Кутецу со нова македонска песна: Слушнете ја „Кога падна на Пирина“ за Јане Сандански

t

Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу деновиве објави уште едно видео во кое пее македонска песна, овојпат за Јане Сандански.

Котецу ја пее познатата македонска песна „Кога падна на Пирина“. Тој досега има објавено повеќе видеа на кои пее познати македонски песни, како „Македонско девојче“, „Ако умрам ил загинам“ и други.

Слушнете како звучи песната „Кога падна на Пирина“ со јапонски оперски глас, како и уште една за Македонија, што ја има испеано минатата година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Американски воено летало се сруши во Јапонија

Властите на островот Окинава бараат приземјување на…

Податоци: Јапонија се соочува со рецесија

Економијата на земјата забележа остар пад во…

Јужна Кореја, САД и Јапонија ја одржаа…

Војските на Јужна Кореја, САД и Јапонија…

Северна Кореја: САД си играат со нуклеарна…

Државната новинска агенција на Северна Кореја „КЦНА“…

Јапонија ја покани Австралија да учествува на…

Јапонија денеска објави дека ја поканила Австралија…