(Видео) Екипите на ЕВН влегоа во Арачиново, локалното население не прави проблеми

t

Како што беше договорено, екипите на ЕВН денеска добија пристап до инсталациите во скопско Арачиново. Локалното население не правело никакви проблеми.

Претходно по неколкудневен прекин на снабдувањето со струја, жителите на Арачиново излегоа на протест пред ЕВН за да побарат решавање на проблемот.

Од ЕВН во соопштение објаснија дека нивните екипи често биле напаѓани физички кога доаѓале да инервенираат на терен.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен арачиновец баран со потерница поради убиство…

Приведен е арачиновец баран со потерница за…

Тешка сообраќајна несреќа: Повреден 22-годишник од Арачиново

22-годишник од скопско Арачиново е тешко повреден…

(Видео) Оџата од Арачиново доби „мерцедес“ за…

Оџата од Арачиново за Рамазан Бајрам на…

Две лица се приведени за вчерашниот обид…

Две лица се приведени под сомнение за…

Обвинител изврши увид на местото на пукањето…

Основното јавно обвинителство Скопје информираше попладнево дека…