Објавено на:

(Видео) Ексклузивни снимки: Како се “ловеа” Азовците во Мариупол?

t

Уникатна борбена снимка од ловот на „Азов“: милитантите подготвија стапица за трупите на Русија и ДНР.

Нацистите организираа моќна одбрана, прикривајќи ATGM на покривите на високи згради во Мариупол, што може да донесе страшна штета на трупите на Русија и Донбас.

Но, борците на внатрешните трупи на Министерството за внатрешни работи на ДНР, со беспилотни летала навреме ги идентификуваа милитантите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе си лежат: Врховниот суд на Русија…

Врховниот суд на Русија, на барање на…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…

Путин го доби планот: Русија планира да…

Русија планира да го обнови Мариупол за…

(Видео) Вознемирувачко: Сведоштво на ранетите припадници на…

Направени се снимки од болницата каде што…

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…