Објавено на:

(Видео) ЕКСПЛОЗИИ кај американската амбасада во Багдад!

t

Околината на американската амбасада во специјално обезбедената зона во центарот на Багдад била погодена од неколку ракети, изјави за Шафак њуз извор од ирачките безбедносни сили.
Засега нема информации кој стои зад нападот.

Ројтерс јавува дека се огласиле сирените за воздушен напад.
Повеќе од 70 напади се извршени врз американските сили во воените бази во Ирак и Сирија од средината на октомври.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сенатот одобри помош за Украина, Израел и…

Во САД, Сенатот одобри помош за Украина,…

Хорор: Маж ги убил сопругата и трите…

Пет мртви тела, меѓу кои и три…

Директорот на ФБИ: „ТикТок“ е проблем за…

Директорот на ФБИ, Кристофер Реј изјави дека…

Американскиот конгрес одобри 60,8 милијарди долари помош…

Американскиот конгрес одобри 60,8 милијарди долари помош…

Американски милијардер: Украина ќе доживее крах –…

Американскиот милијардер Дејвид Сакс, по усвојувањето во…