Објавено на:

(Видео) Елмас и Чурлинов за пет минути ја згазија Малта!

t

Македонија го скрши отпорот на Малта и дојде до предност (1-0) во дуелот кој во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) се игра во Скопје.

Стрелец на водечкиот погодок беше Елиф Елмас. Играчот на Наполи доби топка во казнениот простор и по земја успеа да го совлада противничкиот голман. Погодокот на асот на Македонија беше поздравен со овации.

– Голот на Елиф Елмас против Малта:

Кратко по него гол даде и Дарко Чурлинов, за водство на Македонија со 2 спрема 0.

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…