Објавено на:

(Видео) За да не затворат: Русин се врза за вратите на Мекдоналдс

t

Поради санкциите кон Русија и познатиот ланец за брза храна „Мекдонладс“ мора да ги затвори вратите во земјата, но некои не го прифаќаат тоа без борба.

Полицијата забележа дека еден љубител на брзата храна се врзал себеси за вратите на ресторанот во Москва во обид да го спречи затворањето на истиот. Додека многумина го јадеа последниот оброк во ресторанот мажот се решил да е малку подрастичен. Толку драстичен што морала да реагира и полицијата.

Како што известуваат медиумите се работи за Лука Сафронов кој за време на својот протест извикувал дека ова е напад кон него и сите што го сакаат „Мекдоналдс“. А во Русија ги има многу. Според податоците „Мекдоналдс“ во земјата има 850 ресторани и 62,000 бработени.

Колкава е кризата за храната на „Мекдоналдс“, покажува тоа што и оброците купени од таму се продаваат на интернет, од „втора рака“, за цени над 250 евра.

https://youtube.com/shorts/obJ6auZuDkw?feature=share

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УШТЕ 70.000 ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ се подготвени да…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…