(Видео) „За крст, за крст!“: Воена парада во Република Српска по повод 30 години постоење

t

За време на парадата, посебна музичка нумера изведе и специјалната антитерористичка единица на МВР на Република Српска.

По повод 30-годишнината од постоењето на босанскиот ентитет Република Српска, во Бања Лука се организираше парада предводена од полициските единици. На свеченоста присуствуваа претставници на тој политички субјект, гости од Србија, како и амбасадорот на Русија во Босна и Херцеговина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД: Заканите на Додик за отцепување на…

Американската амбасада во Босна и Херцеговина денеска…

Дојави за бомби во училишта во Република…

Е-пошта за бомбашки напади се примени рано…

По две години пауза: Матурска парада точно…

По двегодишна пауза заради пандемијата со корона…

(Видео) Моќно: Повеќе од 10.000 руки војници…

На плоштадот Палас во Санкт Петербург се…

(Видео) Започна пешачката проба на дел од…

Започна пешачката проба на Парадата на победата…