(Видео) Избрано новото раководство на СДСМ

t

Заврши Централниот Одбор на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски беше потврден за нов мандатар на Владата.

По завршувањето на состанокот, Ковачевски на прес-конференција ги претстави новите членови во раководните органи на партијата и ги соопшти приоритетите на Владата што тој ќе ја предводи.
Новоименуваните потпретседатели на партијата, како што беше очекувано се Перо Костадинов, Стефан Богоев, Фатмир Битиќи, Бисера Костадиновска Стојчевска, а за генерален секретар на партијата е именуван Миле Зечевиќ.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонија останува меѓу најкорумпираните држави во…

ВМРО-ДМПНЕ во прес конференција обвини дека СДСМ…

Мисајловски: Во преговорите со Бугарија мора да…

Точно да денес ги проследивме овие овие…

Донев: Очигледно Ковачевски прифати Бугарите да влезат…

Покрај договорот што го потпиша Заев, фактички…

Митева: Дали владата ќе преговара за историјата…

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме…

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и пиoнот Ковачевски бегаат од…

СДСМ и пиунот Ковачевски бегаат од избори…