(Видео) И по Заев, Заев: Гаф на новиот премиер Ковачевски

t

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски за време на своето обраќање по повод српскиот празник Свети Сава направи вистински лапсус, проздравувајќи го Никола Салаковиќ како министер на Република Српска, а не на Србија.

Никола Селаковиќ е министер за надворешни работи на Србија, а не не Република Српска.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Советниците на ДПМНЕ во Карпош блокираат…

Најавата за блокада на буџетот на Општина…

ЕУ дава 1.8 милиони евра за Албанија,…

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Повредил жена во сообраќајка па татко му…

Стефан Андоновски учествувал во сообраќајна несреќа, а…

Нетанјаху: Ништо нема да нѐ спречи да…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вели дека ништо…

Фрлена бомба во ресторан во Белград!

Рано утринава пред шест часот бомба била…