(Видео) Како во акционен филм: Полицијата и градоначалникот на Штип бркаа дрвокрадци во општината

t

Градоначаланикот на Штип Иван Јорданов заедно со полицијата денеска бркале дрвокрадци во штипско село, објави локалната Телевизија М-Нет.

Тој ги забележал и ги пријавил кај надлежните, по што следела вистинска бркотница.

– Во овој дел од градот се случуваат чести кражби, сеча на дрвја. Континуирано има кражба на струја, на вода, огромна количина на отпад и ѓубре и мора да се стави крај – вели Јорданов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…