Објавено на:

(Видео) Како руски хеликоптер уништува опрема на украинската армија

t

Руското Министерство за одбрана објави снимка од руски воен хеликоптер како гранатира „опрема на украинската армија“ на непозната локација.

Хеликоптерот Ка-52 е снимен како лета на мала височина, ја лоцира целта и ја уништува.

Руската армија редовно објавува снимки од нивниот арсенал.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Француски политичар: Армијата да ја одбие наредбата…

Лидерот на француската партија „Патриоти“ и кандидат…

Србија ќе го враќа задолжителниот воен рок?…

Генералштабот на српските вооружени сили покрена иницијатива…

(Фото)Повреден ловец е безбедно евакуиран и со…

„Докторката, која е на лице место во…

Волстрит Журнал: Западот стравува од колапс на…

Загриженоста, наводно, доаѓа во време на големи…

Полска се противи на армијата на ЕУ

Полска сака Вашингтон да управува со безбедноста…