(Видео) Ковачевски свечено го пречека Петков

t

Утринава свечен пречек доби новиот премиер на Бугарија, Кирил Петков од неговиот македонски колега, Димитар Ковачевски.

Петков ќе има повеќе средби со државниот врв, а покрај со Ковачевски ќе оствари и средба со претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски.

Погледнете како беше пречекан Петков во Владата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Техничката влада е дефинирана со закон,…

 Техничката влада е дефинирана согласно закон и…

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски…

Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на…

Ковачевски: Техничката Влада е законска обврска за…

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…