Објавено на:

(Видео) Косовската полиција го затвори и граничниот премин Брњак!

t

Полицијата го затвори сообраќајот за патници и возила на премините Брњак и Јариње поради блокади на патишта од локални Срби, соопшти косовската полиција.
Полицијата ги повика граѓаните за сообраќај да користат и други премини.

Србите поставија барикади во градовите Жупча и Рударе, во близина на Звечани, како знак на незадоволство од мерките за реципроцитет на косовските власти за лични карти и регистарски таблички издадени од Србија, кои стапуваат на сила на полноќ.

Припадниците на косовската полиција ги враќаат сите возила од преминот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…

Четворица полицајци суспендирани заради случајот со застреланата…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Трагедија во Косово: 17-годишен фудбалер починал за…

Седумнаесетгодишен фудбалер на косовскиот клуб „Трепча ’89“…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…