Објавено на:

(Видео) Летаа шлаканици, искршени наочари и искината облека: Се испотепаа бугарските пратеници

t

Навреди, закани, скршени наочари и еден пратеник со искината облека. Ова е резултатот од утринската тепачка во парламентот на Бугарија при која пратениците буквално се фаќаа за гуша. Причината беше декларација на „Преродба“, која уште еднаш ја повика ПП-ДБ да го врати вториот мандат и ги обвини за национално предавство.

Пратениците упатија закани едни кон други, а потоа следеа и шлаканици и скршени наочари.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Радев: Војната мора да се реши дипломатски,…

Мора што поскоро да се најдат дипломатски…

Бугарски медиуми: Хилари Клинтон е во посета…

Хилари Клинтон е во посета на Бугарија,…

Бугарија е најголема закана за Македонија –…

Балканските земји се сметаат за непријатели, покажува…

КИРИЛ ПЕТКОВ ПОВРЕДЕН ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА…

Кирил Петков, поранешниот премиер на Бугарија имал…