Објавено на:

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови на SWAT – борбата траеше 21 час!

t

Маж од Линдхерст беше обвинет за две точки за обид за убиство затоа што пукал со пламен фрлач кон членовите на тимот SWAT за време на 21-часовен судир.

Роберт К. Кондит (51) беше обвинет и за девет точки од обвинението за поседување забрането оружје и муниција, тежок напад, кршење судски налог, попречување на законот и незаконска употреба на елек, меѓу другите точки, криминални досиеја во Врховниот суд во шоуто Hackensack.


Кондит, кој наводно бил лут откако судијата му наредил да го предаде оружјето, остана задржан во затворот во округот Берген во четвртокот, 5 мај, по исцрпниот судир кој заврши со негово апсење еден ден претходно.

Инцидентот принуди заклучување на населбата околу домот на Томас Авенија на Кондит кратко по 16 часот. Вторник.
Преговорите траеја цела ноќ пред тешкото искушение да заврши без повредени во 13:12 часот. Во средата, рече обвинителот на округот Берген, Марк Мусела.

Кондит кој објавил фотографии од две негови пушки на Фејсбук добил наредба да ги предаде пиштолите како дел од неоткриена судска одлука, изјавија повеќе извори од органите на редот за Дејли Војс.
Меѓутоа, кога полицијата пристигнала во 16 часот и 13 минути. Во вторникот, тој сврте фрлач на пламен врз членовите на регионалниот тим SWAT на округот Берген и се повлече во својот дом откако тие и нивните колеги од тимот за итни случаи на полицијата во Линдхерст се приближија.

Моментот е снимен на видео кое брзо стана вирално.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Хорор во Прилеп: Ја нападнал и расекол…

47-годишен прилепчанец ја нападнал со нож неколку…

Драма во Штип: Маж нападнат пред угостителски…

На 05.06.2022 во 06:30 часот Д.Т.(35) од…

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата…

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја…

Вработени како обезбедување вршеле изнуда со мачета…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…