(Видео) Македонец гостин во бугарска телевизија: Отец Партениј од Бигорски ми раскажуваше за нашето бугарско минато – еве како осознал дека е Бугарин

t

Шокантно видео сподели Богдан Илиевски попознат под прекарот Бетмен, дел од екипата на Инфомакс креатор и водител на емисијата „Бетмен велиТ“.

На видеото извесен Игор од Тетово раскажува како осознал за своите бугарски корени посочувајќи го Отец Партениј од Бигорски како неговет духовен татко кој му раскажувал за нашето бугарско минато.

-„ДА ГИ СЛУШНЕМЕ“. Извесен Игор од Тетово, живее во Скопје, македонски Бугарин, вчера гостуваше на бугарската телевизија СКАТ.

Зборува како се осознал како македонски Бугарин – бидеќи бил вистинољубив.

И јас сум вистинољубив, па ви презентирам дел од интервјуто, иако е полно со лаги и навреди.

Гледајќи и слушајќи се единствено може да дојдеме до коренот на проблемот.

Фејсбук статус на Богдан Илиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…