(Видео) Македонец гостин во бугарска телевизија: Отец Партениј од Бигорски ми раскажуваше за нашето бугарско минато – еве како осознал дека е Бугарин

t

Шокантно видео сподели Богдан Илиевски попознат под прекарот Бетмен, дел од екипата на Инфомакс креатор и водител на емисијата „Бетмен велиТ“.

На видеото извесен Игор од Тетово раскажува како осознал за своите бугарски корени посочувајќи го Отец Партениј од Бигорски како неговет духовен татко кој му раскажувал за нашето бугарско минато.


-„ДА ГИ СЛУШНЕМЕ“. Извесен Игор од Тетово, живее во Скопје, македонски Бугарин, вчера гостуваше на бугарската телевизија СКАТ.

Зборува како се осознал како македонски Бугарин – бидеќи бил вистинољубив.

И јас сум вистинољубив, па ви презентирам дел од интервјуто, иако е полно со лаги и навреди.

Гледајќи и слушајќи се единствено може да дојдеме до коренот на проблемот.

Фејсбук статус на Богдан Илиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Израел може да загуби контрола над Палестина!…

Iзраелскиот министер за одбрана Бени Ганц изјави…

СПЦ не врати од 1967 во 1959…

Македонската православна црква денеска не добила автокефалност,…

Ристовски: Едноставно овој клуб е повеќе од…

Искусниот голман Борко Ристовски со порака на…

На територија на град Скопје изречени се…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Хорор во Гевгелија: Пронајдено мртво момче со…

На 15.05.2022 во 22.15 часот во Полициската…