(Видео) Масовна тепачка на тинејџери во Белград, еден се бори за живот

t

Како што дознава Телеграф.рс, најпрвин дошло до тепачка меѓу неколку лица при што биле употребени стапови и ножеви.

Најтешко повреден е 14-годишник. Тој се здобил со контузија на мозокот, расекотина на раката и шест убодни рани во пределот на глутеалната регија и две во грбот.

Итно бил пренесен во Ургентниот центар.

19-годишникот се здобил со повреди од удари со палка во пределот на главата. Засега не се познати повредите на 15-годишникот.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…