Објавено на:

(Видео) Можело да се случи катастрофа: Руските специјалци пронајдоа и уништија половина тон експлозив

t

Специјалните сили на руската гарда пронајдоа и уништија повеќе од 400 килограми ТНТ во областа Харков – соопшти руското Министерство за одбрана.

Експлозивот е пронајден во шумата – 17 куфери од по 25 килограми.

Засега не се откриваат повеќе информации.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…