Објавено на:

(Видео) Навивачите на Црвена Ѕвезда претепаа навивачи на Глазгов Ренџерс пред нивниот хотел

t

Навивачи на Глазгов Ренџерс синоќа беа нападнати во Белград, градот во кој дојдоа да навиваат за својот тим во реванш-дуелот против Црвена звезда (18.45 часот) од осминафиналето во Лига Европа и тоа пред нивниот хотел.

На снимките што се појавија на социјалните мрежи се гледа како дел од напаѓачите, за кои се верува дека се фанови на црвено-белите, се обидуваа да влезат во хотелот, по што дел од Шкотлаѓаните излегоа надвор и веднаш беа нападнати. Двајца од нив настрадаа најмногу, по што едниот успеа да побегне од клинчот и да се врати назад, додека вториот беше соборен на земја и потоа брутално тепан од сите околу него. За време на ова тепање, личноста која снима од хотелот вреска на цел глас барајајќи некој да му помогне на неговиот другар.

Колку и да беше тоа стравична сцена, нападнатиот шкотски навивач без проблеми стана по тепањето и без видливи потешки повреди се врати меѓу своите. Ренџерс во реванш-дуелот влегува со предност од 3-0 обезбедена пред една недела на „Ајброкс парк“.

Извор: Спорт1.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Масовна тепачка во Волково: Интервенираше МВР

На 15.09.2022 во 10:50 часот во Полициската…

Малолетници со тврд предмет претепале дете во…

Од МВР известуваат дека на 13.09.2022 во…

(Видео) Траги-комедија: Групна тепачка со стапови среде…

Фејсбук страната "Аеродромци" објави видео од групна…

Каде живееме? За врат извадил 15-годишник од…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…