(Видео) Намален бројот на санкции за возачите

t

Во текот на вчерашниот ден (21.02.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 266 возачи. Од нив 10 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 157 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 109 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…

Путин: Русија е подготвена да помогне во…

Русија е „подготвена да помогне во решавањето…

Европската комисија инсистира кршенето на санкциите кон…

Европската комисија инсистира на тоа дека кршењето…

Како на филм во Чаир:  Му удрил…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

На територија на град Скопје изречени се…

Министерството за внатрешни работи во текот на…