(Видео) Не е Арачиново туку Чаир: Кабли за струја “летаат” на сите страни – И тука ли се краде струја?!

t

Извадени кабли од секаде, нешто слично на слуката кога ЕВН “триумфално влезе во Арачиново”, денеска е снимена во скопската населба Чаир.

Загрижен и налутен граѓанин објави видео за кое дава само краток коментар:

“Денес. 16.09.2022. Дваесет и први век. Чаир, Скопје, МАКЕДОНИЈА!!!”

Дали некој тука крадел струја по примерот на Арачиново или се работи за друга ситуација се’ уште е нејасно, но надлежните треба дефинитивно да преземат мерки за отстранување на ваквите појави.

Видеото може да го погледнете на следниот ЛИНК

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина му помага на партнерот од БРИКС…

Јужна Африка ја доби првата серија кинески…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

ГИ УДРИЛО СТРУЈА ДОДЕКА ГАСНЕЛЕ ПОЖАР Повредени…

СВР Охрид соопшти дека синоќа околу 23…