(Видео) НОВА БОМБА НА ФУРКАН САЛИУ! Втор дел од скандалозните документи за ВМРО-ДПМНЕ!

t

Новинарот Фуркан Салиу денеска објави втор дел од документите на ВМРО-ДПМНЕ за креирање на лажни вести, наративи, лажни анкети во пресрет на претседателските и парламентарните избори во Македонија.

Салиу во денешното видео објави документи од партијата во која се задолжуваат, на пример екс-министерката Невена Стаменковска Стојковски да обезбеди и да работи со базата на вработени во јавната администрација, министерот во актуелната техничка влада, Ѓоко Велковски да обезбеди податоци за приматели на туѓа нега, Игор Николовски податоци за болни и изнемоштени лица.

ЛИНК од видеото и документите!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…

Петровска: За Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема…

Откако новата претседателката Гордана Сиљановска -Давкова не…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Ружин: СДСМ останува голема партија, таа е…

„СДСМ и натаму останува голема партија, таа…