Објавено на:

(Видео) Огномети го осветлија небото: Новата Година веќе пристигна во делови од светот

t

Жителите на островите Самоа, Тонга и Кирибати ја дочекаа 2022 година со огномет и петарди.
Тие први во светот влегоа во новата година со огномет, а Самоа донела пет експерти за пиротехника од Нов Зеланд за да направат огномет.
По овие острови, Австралија влезе во новата 2022 година, исто така со огномет.
Во огнометот во Сиднеј ќе бидат испукани шест тони пиротехника.

Новата година се славеше и во Кина, Монголија, Малезија како и на Филипините.

Новата година во Индонезија и на Тајланд пристигна во 18 часот, во 19 часот ќе пристигне во Бангладеш, а во 20 часот по локално време во Пакистан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Напладне продолжува седницата за изборот на новата…

Денеска во 12 часот ќе продолжи седницата…

Пуштена во оптек новата монета од две…

По повод 20-годишнината од еврото и почетокот…

Кога пуkaњето на огномет ќе тргне НАОПАКУ

Нова Година без омилените ракети и петарди?…

(Фото галерија) Еве како изгледаше најлудата ноќ…

Неверојатна беше атмосферата на плоштадот Македонија на…

(Видео) Огномети го осветлија небото: Новата Година…

Жителите на островите Самоа, Тонга и Кирибати…