Објавено на:

(Видео) Паника на железничка станица во Франција: Маж вооружен со калашников се прошета во толпата

t

Маж вооружен со автоматска пушка калашников, наводно, забележан во близина на железничката станица Лил во северна Франција, соопштува Ројтерс. Во тек се активности на полициските специјални единици во Франција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голем пожар во центарот на Париз:…

Голем пожар избувна на најголемиот пазар во…

Македонскиот јазик дел од реномиран француски проект:…

Македонскиот јазик е вклучен во важен француски…

И Французите штедат: Ајфеловата кула повеќе нема…

Осветлувањето на познатата Ајфелова кула во Париз…

Макрон солидарен: Ако треба Франција ќе ѝ…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска се заложи…

Македонија ќе купува системи за противвоздушна одбрана…

Министерството за одбрана пристапува кон набавка на…