(Видео) Петрушевски побара зголемување на платите во МВР и го обвини министерот Спасовски за лицемерие

t

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, на неговиот Твитер профил објави дека предложил амандман за зголемување на платите во МВР.

Начелно министерот Спасовски кажал дека ќе го поддржи, но според Петрушевски тоа е само лицемерие.

Еве што напиша Петрушевски на Твитер:

“Предложив амандман за зголемување на платата на припадниците на МВР

Спасовски ставен во тесно условно го прифати, барајќи најпрвин да се обезбедат средства во Буџетот

Лицемерие, бидејќи во меѓувреме им ја намалува, скратувајќи им го додатокот за кариера”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…