Објавено на:

(Видео) Порто е македонски град!

t

Maкедонската репрезентација иако игра во Порто очигледно и вечерва ќе има одлична поддршка од трибините.

Денеска Македонија го игра својот историски меч против репрезентацијата на Португалија.

Нашите момци се само на 90 минути до историски пласман на Светското првенство во Катар.

Во моментов низ Порто кафичите се обоени во црвено и жолто бидејќи пристигнува македонската фаланга.

Голем број Македонци веќе со пиво во рацете и песна ги окупираа кафичите во Порто.

Погледнете во моментов што се случува низ Порто:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…