Објавено на:

(Видео) Престанете да доаѓате тука: Американски доброволци ја дувнаа од Украина, ни ги срамнија со земја базите ти даваат само 10 куршуми и не те пуштаат да си заминеш

t

Американец кој доброволно отишол да се бори на страната на Украина сними видео во кое предупредува доколку некој сака да отиде да се бори таму да го погледнет видеото пред да тргне.

Војникот онјаснува дека бил стациониран во база, а околните бази биле нападнати.

Објаснува дека бил дел од група во која имало Британци, Американци, Канаѓани и ја раскажува голготата низ која поминал таму.

“За оние кои дури и од далечина размислуваат да одат во Украина за да волонтираат, погледнете го ова сра*е прво пред да го направите тоа. Ве молиме раширете го ова наоколу.” – стои во описот на видеото.

“Ни ги срамнија со земја базите ти даваат само 10 куршуми и не те пуштаат да си заминеш” – вели војникот.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија нема да ги прифати резултатите од…

Министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ изјави…

Анкета во Запорожје: 93% од гласачите на…

Огромното мнозинство гласачи кои првиот ден учествуваа…

Зеленски вети заштита за Русите што ќе…

Украинскиот претседател Володиир Зеленски во синоќешното обраќање…

Кина апелира Русија и Украина да не…

Шефот на кинеската дипломатија, Ванг Ји, во денешниот…

Ковачевски од ОН: Русија да се повлече…

Се наоѓаме пред голем предизвик, не очекува…