Објавено на:

(Видео) Руските пренкери ја измамиле и британската министерка за внатрешни работи: Кажала дека ќе работи на исклучување на Русија од Интерпол

t

Мета на руските пренкери била и британската министерка за внатрешни работи.

Министерката за внатрешни работи на Велика Британија, Прити Пател била на мета на руските пренкери Вован и Лексус, кои ја поканиле претставувајќи се како премиер на Украина, Денис Шмигаљ.

Видеото е објавено на официјалниот YouTube канал на Вован.

Во текот на разговорот, министерот зборуваше за подготвеноста на Англија да прифати неонацисти од Украина како бегалци, како и да продолжи да работи на исклучување на Русија од Интерпол.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цареви! Руските пренкери ѝ се јавија на…

Претседателот на Молдавија до руските пренкери: Подготвени…

(Видео) СЛЕДУВА БОМБА: Руски пренкери објавуваат разговор…

Руските пренкери Вован и Лексус објавија тизер…

Каpaмбол во СДCM: И министерката за култура…

Никој не ме прашал за конкретните причини…