Објавено на:

(Видео) Руски ТВ водител се заканува со нуклеарно „уништување“ на Америка

t

Руски ТВ водител наречен „Главниот пропагандист на Путин“ се закани со нуклеарно уништување на Америка и земјите на НАТО, прашувајќи: „Зошто ни е потребен светот, ако Русија не е постои?

Дмитриј Кисељов ги даде коментарите на националната телевизија само неколку часа откако претседателот Владимир Путин ги стави своите сили за нуклеарно одвраќање во состојба на висока готовност.

„Нашите подморници можат да истрелаат повеќе од 500 нуклеарни боеви глави“, рече Кисељов, додавајќи: „Ова ќе гарантира уништување на САД и сите други земји на НАТО“.

Телевизискиот водител сугерираше дека нема смисла да продолжи животот на земјата ако Русија престане да постои, тврдејќи: „Во согласност со принципот, зошто ни е потребен светот, ако Русија не е таму?

Кисељов продолжи да возбудува за силата на нуклеарниот арсенал на Москва, фалејќи се: „Нуклеарното оружје на Русија го испорачуваат најбрзите стратешки бомбардери во светот“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Изгаснат е пожарот во Ново Село…

Изгаснат е пожарот кај Ново Село кој…

Полицаец пронашол камена гробница од античко време…

Саркофаг (камена гробница) од античко римско време…

Син ја претепал својата 72-годишна мајка

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

СДСМ: Го охрабруваме Тошковски да почне истраги…

Го охрабруваме Тошковски да спроведува истраги и…