(Видео) Свадба е голема: Таско качен на тапан се жени, додека естрадата оро води

t

Музичарот Христијан Тасковски – Таско направи голема свадба во Скопје, со својата сопруга Наташа, со која летово тајно се ожени. Двојката слави, со тапани, со трубачи, со музики и со многу јавни личности дојдени на свдбата.

Според кажувања на оние кои биле на свадбата, младоженецот не застанал од играње, а исто толку весела била и невестата. Штимунг прави и Миле Кузмановски, кој со изборот на песни, сè живо кренал на нозе, а младоженецот пак се качил и на тапани, како задолжителен дел на традиционална македонска свадба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пристигна реакција од САД: Ќе работиме со…

САД ќе работат со Северна Македонија и…

(Фото) Собрание или џамија – верски обреди…

Повеќе од 200 години во развиениот Западен…

Конор Мек Грегор: Хабиб Нурмагомедов е терорист…

Конор Мек Грегор ги нападна Хабиб Нурмагомедов…

(Видео) Мајкл Даглас го моли Бајден да…

Мајкл Даглас им се придружи на се…

Разрешената директорка Бесија Иљази доби кривична

На 12.07.2024 Одделот за сузбивање на организиран…