Објавено на:

(Видео) Сведоштво на воен ветеран од Донбас: Ќе биде тешко ама ќе победиме, знаете ние сме Руси

t

Воениот ветеран на милицијата во Донбас, Вајчеслав, со голема самодоверба зборува за победата на Русија во специјалната воена операција во Украина.

„Ќе биде тешко, но ќе победиме. Ние сме Руси, знаете“ – вели тој.

Вјачеслав зборува и за тоа како изгледа да се победи непријателот кој се населил под земја во бетонски засолништа во близина на Доњецк.

Крајната цел е ослободување на Донбас од нацистите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најнови анкети: Работата на Путин ја одобруваат…

Мнозинството Руси (75 отсто) му веруваат на…

Загрижувачки тонови од Албанија: Косово може да…

Перспективата за создавање на Донбас среде Балканот…

Зеленски воведе санкции за 650 Руси, меѓу…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денес потпиша…

Какви санкции? Богатите Руси се уште побогати:…

Владимир Потанин, сопственик на рударскиот гигант Норилск…

Европска дискриминација: Литванија им забрани на Русите…

На Русите и на Белорусите во Литванија…