Објавено на:

(Видео) Серија страшни експлозии одекнаа вечерва во Николаев

t

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види дека вечерва во околината на Николаев одекнуваат серија силни експлозии.

Немирите во Украина продолжуваат, а во текот на вчерашниот ден Русија објави дека Азовстал и Мариупол се целосно под руска контрола.

Володимир Зеленски објави дека иако Мариупол е заземен, сепак Украина го скршила рбетот на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина ја снемува парче по парче: Ослободувањето…

Кирил Стремусов, заменик началникот на воено-граѓанската управа…

(Видео) Серија страшни експлозии одекнаа вечерва во…

На социјалните мрежи се појави видео на…

(Фото+видео) Серија силни експлозии во Лавов –…

Доаѓаат повеќе информации за експлозиите во градот…

(Видео) Пеколна ноќ во Херсон: Серија силни…

Серија силни експлозии одекнаа во центарот на…

(Видео) Првични информации за експлозиите во Придњестровје:…

Серија експлозии одекнаа пред зградата на Министерството…