Објавено на:

(Видео) Серија страшни експлозии одекнаа вечерва во Николаев

t

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види дека вечерва во околината на Николаев одекнуваат серија силни експлозии.

Немирите во Украина продолжуваат, а во текот на вчерашниот ден Русија објави дека Азовстал и Мариупол се целосно под руска контрола.

Володимир Зеленски објави дека иако Мариупол е заземен, сепак Украина го скршила рбетот на руската армија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕКСПЛОЗИИ кај американската амбасада во Багдад!

Околината на американската амбасада во специјално обезбедената…

(Видео) Силни експлозии во Газа: Прекинати се…

Израелското воено воздухопловство попладнево врши силно бомбардирање…

Неколку експлозии во Еилат, најјужниот израелски град…

Очевидци од терен потврдуваат дека во најјужниот…

По експлозијата во украинската амбасада: Трета експлозивна…

Трета експлозивна направа во два дена скриена…

Киев се разбуди во пламен: Серија експлозии…

Серија експлозии утрово одекнаа во главниот град…