Објавено на:

(Видео) Следете ја во живо церемонијата за отварање на Зимските Олимписки Игри

t

Свеченото отворање на Зимските олимписки игри започнува во 13 часот. Останете покрај Спутник и гледајте го величествениот настан во „Птичјо гнездо“.

Пекинг е домаќин на 24. Зимски олимписки игри, а во текот на две недели илјадници натпреварувачи ќе се борат за медали.

Церемонијата ќе се одржи, исто како и во 2008 година, на Националниот стадион, познат и како Птичјо гнездо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин ги отвори игрите на БРИКС: Учествуваат…

Рускиот претседател Владимир Путин ги прогласи за…

Македонски спортски успех: Два бронзени медали за…

Во тешки временски услови, македонските сноубордери освоија…