(Видео) Смеење до солзи: Симулација на состанок на шести кат во “Белата палата”!

t

Урнебесно видео кое прикажува симулација на состанок во “Белата палата” на шести кат, односно во централниот Штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

На видеото може да го забележите Мицкоски во улога на “фирерот” и најблиските соработници и советници, меѓу кои и Луке Галески, Тимчо Муцунски, Александар Николоски, осомничениот за “Делчевски ниви” Ефто и Владимир Нелоски.

Прво Стевчо, па после и Данела не’ фати со рачињата во медот, вели Мицкоски, кога соработниците му соопштуваат дека “Зизи” е разрешен од Водовод, а во претпријатието влегле ОЈО, МВР и Финансиска полиција.

Прогледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Сиљановска си се однесува како по…

Нашата претседателка налик на Бајден, сите државници…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Северна Кореја изведе симулација на нуклеарен контранапад

Северна Кореја денеска соопшти дека извела симулација…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

(Урнебесно видео) Левица Аеродром се исмеваат со…

Левица во посета на новите капитални инвестиции…