(Видео) Советник на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје со месеци не одел на работа во Општина Карпош – Денес се буни затоа што добил отказ

t

Советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Градот Скопје, не одел на работа, а земал плата, по што добил отказ од Општината Карпош, појаснува во денешната епизода на Тешки муабети градоначачникот на Карпош, Стевчо Јакимовски.

– Се дрзнал друг колега да го откуцува на картичка, кога приметивме дека не доаѓа на работа го префрливме во архива и зема одмор, оттогаш не се појавил на работа и нормално вчера му дадовме отказ.

Човекот е советник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје, Петар Милетиќ, вели Јакимовски.

– ВМРО-ДПМНЕ собира ѓубре, вакви луѓе ги става за советници и Петар Милетиќ денеска е главна ѕвезда на вмровските медиуми, додава Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачки: Следи целосна трансформација, ресетирање на системот…

Македонија е пред нов почеток, пред нова…

Талески: ВМРО-ДПМНЕ ги излажа граѓаните, нема поништување…

Ова е еден вид изборна измама, ВМРО-ДПМНЕ…

Талевски: ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата изборна измама…

Пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски…

Собранието денеска ја избира дваесеттата Влада од…

 Собранието денеска во 11 часот треба да…

ВЛЕН се сервилни кон ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од…

ВМРО го отстранува Балансерот, вреди да се…